مصاحبه با دکتر میثم علیزاده دانشجوی پزشکی سبزوار | قسمت اول رادیو پیشرفت

مصاحبه با دکتر میثم علیزاده دانشجوی پزشکی سبزوار | قسمت اول رادیو پیشرفت
میثم علیزاده 38 ماه مشاور مدیکال
دانشجوی پزشکی سبزوار

این قسمت ما قراره در کنار دکتر علیزاده و جهت تحلیل کارنامه شاگرد عزیزشون برای پیشرفت ۵۰۰ تایی باشه! 🫣🔥 سوالاتی که قراره بهشون جواب بدیم: ✨سپیده چجوری دانش اموزیه؟ 😎برنامه شما در چه راستایی پیش رفته؟ 🔜✉️ساعت مطالعه و عملکرد روزانه سپیده در چه حده؟ 🟢مهمترین فاکتور های پیشرفت سپیده، چه مواردیه؟ 📊❓پیشنهاداتتون برای پیشرفت تراز برای دانش آموزان مدیکالی

سلام خیلی خوش اومدید به این قسمت از رادیو مدیکال. یه بخش جدید به رادیو مدیکال ما اضافه شده تحت عنوان "رادیو پیشرفت" تو این بخش قراره با مشاوره های بچه های تیم در رابطه با بچه ها و پیشرفت ترازی که توی آزمون های مختلف دارن صحبت کنیم.

 و همونطور که در جریان هستین این اول قسمت بخش جدید رادیو مدیکال ما هستش در کنار دکتر علیزاده هستیم و قراره در رابطه با سپیده عزیز صحبت کنیم.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

 دکتر خودتونو به بچه ها معرفی میکنید؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 میثم علیزاده هستم دانشجوی علوم پزشکی سبزوار. چند سالی هست کار مشاوره انجام میدم.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

در رابطه با سپیده، میانگین تراز سپیده نزدیک به 6789 هست و ترازی که ما میخوایم راجع بهش حرف بزنیم 7445 بوده که تو آزمون بعدی رسیده به 7900 که فکر میکنم جزو آزمون های جمع بندی هم بود، درسته؟ 

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

نه 7900 پیش روی بود، 7400 جمع بندی بود.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

اول یه توضیحی راجع به سپیده و پیش روی هاش بهمون میدید؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 با سپیده ما تقریبا 6 ماه هست کار مشاوره رو شروع کردیم. دانش آموز دوازدهمی هست و ویژگی بارزی که داره پیگیر بودن و حرف گوش کن بودن و منظم بودنش هست. همون وایبی که دانش آموز تو تماس اول میده از همون اول گرفته شد و در ادامه کار هم واقعا بحث عملگرایی برای من بولد بود. از طرفی سپیده واقعا سعی داشت مشکلات رو برطرف کنه. ارتباط خوبی برقرار میکرد و راهکار هایی هم که می‌گرفت میرفت شروع میکرد به انجام دادنشون.

در کل بیشتر بحث منظم بودن مطرحه. ولی خب درگیری هایی هم با مدرسه وجود داره که همه دارن با این حال من یادم نمیاد شبی بی گزارش کار بوده باشه یا بهونه آورده باشه همیشه سعی کرده کارشو درست انجام بده.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

برای همه این سوال پیش میاد که، بحث سابقه و تاریخچه درسی سپیده به چه صورت بوده؟ یعنی دهم و یازدهم یا دوره تابستون چجوری بوده؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 سال دهم و یازدهم صرفا در حد مدرسه میخونده. واسه آزمون ها هم در حد اینکه چند روز مونده به آزمون شروع میکرده به درس خوندن‌. میانگین تراز امسالش هم 6800 هستش ولی وقتی که شروع کردیم ترازش نزدیک 6000 بود.

قبل اون هم در حدی بود که با تست زنی آشنا بود اینجوری نبود که بگیم تو فاز کنکور نبود ولی نه اینکه بگیم از همون اول خیلی خوب بوده و بیس قوی داشته.

تو یک مدرسه معمولی درس خونده. وقتی بچه ها میشنون ترازش 7000 هست میگن نه اون بحثش جداست و خودشون رو تافته ی جدا بافته میدونن در صورتی که اینطور نیست، خود ما هم شاید کسایی بودیم که هم تراز 5000 دیدیم هم تراز 6000 و هم 7000 دیدیم، برای همین میخوام بچه ها اینو درک کنن که چیز دور و بعیدی نیست برای خودشون. 

این بحث خود باوریه که به بچه ها میگم یعنی اسم تراز 7000 میشنوی تو خودت نمیبینی که تراز رو یک روز خودت بیاری خب این اتفاق نمیفته و همه کسایی که به قول شما پایین درصد ها رو هم داشتن ولی بعدش درصد های بالا هم داشتن، این باز برمیگرده به خود آدم.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

 در رابطه با برنامه برامون میگید که از همون ابتدا که شروع کردید برنامه شما در چه راستایی بوده؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 ما تقریبا از مهر ماه که شروع کردیم برناممون کاملا دروس اختصاصی مطابق با قلمچی بود. و ایشون هم واقعا سعی می‌کرد که خودش رو برسونه. برنامه رو برای دروس اختصاصی کامل اجرا میکرد.

 یک پرانتز باید اضافه کنیم که دروس عمومی رو در حد مدرسه میخوند و طوری برنامه ریزی کردیم که نهایت تا عید یک دور خونده بشه، بچه ها نیان فکر کنن که فقط رو اختصاصی بستیم، نه! ولی کل برنامه ریزی طبق برنامه راهبردی قلمچی بود.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

 با توجه به اینکه سپیده دانش آموز دوازدهمی هستش ساعت مطالعه و عملکرد روزانش چطور بوده که به برنامه ی آزمون ها میرسیده؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

من با خودش هم که صحبت می‌کردم  میگفت روزانه بین 7 تا 10 ساعت مطالعه داره و تعداد تست ها بین 150 تا 250 تا و به صورت هفتگی در مجموع 60 الی 70 ساعت و تعداد تست ها 1200 تا 1500 تا تست. گرچه در شروع به این شکل نبود ولی ساعت مطالعه همینطور بود. تعداد تست ها همینطور جلو میاد بیشتر و بیشتر میشه.

 روزایی که مدرسه بود 6,7 ساعت و روزایی که مدرسه کمتر بود نزدیک به 10 ساعت.

یه پرانتزی اضافه کنم، خیلی از بچه ها یه چیزی رو یادشون میره، حتی رتبه 1 کنکور هم که اکثر مواقع هم دانش آموز هستش باور کنید روزشون 24 ساعته، یعنی مطالعشون هم بیشتر از 12 ساعت که نمیتونه باشه، این چطور مدیریت کردنه هستش که خیلی مهمه.

خیلی از دانش آموزان هستن که شاید ساعت مطالعه بالاتری داشته باشن ولی چرا نمیتونن تو آزمون اون نتیجه دلخواه رو بگیرن به چطور کار کردنه برمیگرده.

من خودم همیشه توی کانال میگم ساعت مطالعه خیلی بحث گسترده ای هستش و کاملا شخصیه و باید شخصی سازی بشه، خیلی وقتا ما توی یک درسی یه میزان داریم تلاش می‌کنیم در صورتی که اون فید بکی که داریم میگیریم متفاوته شاید یه نفر با ساعت مطالعه پایین تر همون درصدی که ما کسب میکنیم رو در نهایت دریافت کنه، داستان همینه صرفا نمیتونیم یک فاکتور رو برای اون پیشرفت و اون درصد در نظر بگیریم، کیفیت مطالعه هست چطور خوندن و روش مطالعه، همه اینا باید در کنار هم باشه.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

 در رابطه با پیش روی، برای سپیده هم ممکن بود پیش بیاد یک سری تایم ها یک سری مباحث رو نرسه که بخونه و اون تایم که یک سری چیزها خونده نمیشد با اون مباحث شما چیکار میکردید؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 حقیقتا خیلی پیش نیومد که مبحثی جا بمونه و چون دانش آموز کمال‌گرایی هم بود، اینو همه بچه ها دارن دوس ندارن مبحثی رو نصفه کاره بذارن ولی به طور منطقی میگفتم اوکی اگه میخوای این مبحث رو نصفه ول نکنیم مجبور میشد هفته‌ی بعد آزمون نهایت شنبه و یکشنبه بعد آزمون که حالا یک سری مباحث موندن فوق برنامه تر بخونه و ساعت مطالعه رو یکم بالا بیاره که برسونه. شاید خیلی کم، بالاخره همه یک سری مباحث دارن که ممکنه توش اوکی نباشن، گفتم تو اون جمع بندی اگه فرصتی پیدا کردیم همون بازه عید تا خود کنکور فرصت هایی پیش میاد، اولویت همیشه با خونده هاس ولی اگه فرصتی شد میخونی اگر نه و در حد یک فصل یا یک بخش بمونه اونقدر نگرانی نباید به وجود بیاره برامون.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

این چیزایی که تاحالا گفتیم فکر میکنم بچه ها با روند کار شما آشنا شدن و فهمیدن تا اینجا چطور پیش اومدین ولی مهم ترین سوال از این بخش از رادیو مدیکال ما اینه که به نظر شما مهم ترین فاکتور های پیشرفت تراز و این پیش روی خوب سپیده چی بوده؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 همون اول هم اشاره کردم، عملگرایی، یک مشکلی داریم مثلا دانش آموزی از یک شهرستانی افتاده تو مدرسه ای که کلا توی فرم کنکور نبوده و اطرافیانش هم اطلاعاتی ندارن، با اون دانش آموز صحبت میکنیم و بهش میگیم دانش آموز کیف میکنه چون واقعا مطلع نیست، همین کانال مدیکال پر از محتواست و من خودم یک کانالی ایجاد کردم با محتوای آموزشی، واقعا تکمیله اگه بچه ها بخوان استفاده کنن، اون بحث عملگرایی هست که خیلی مهمه. یعنی آدم وقتی یک چیزی رو میفهمه و یاد میگیره دل به کار بده و استفاده کنه و در جهت رشد حرکت کنه.

اولین و مهم ترین اصول نظم و استمراره. در این بحثی نیست که برای اینکه آدم بخواد به یک جایی برسه فرقی نداره تو هر مسیری خصوصا تو مسیر کنکور و پیشرفت تو آزمون ها نظم و استمرار مهم ترین فاکتوره. سپیده شبی بدون گزارش نداشته و هیچ آزمونی نبوده که شرکت نکنه حتی اگه مریض بوده یا مشکلی داشته بازم آزمون رو شرکت کرده.

 اگه بخوایم به ترتیب بگیم رمز موفقیت مثل چرخ دنده هست و باید کنار همدیگه باشن، روش مطالعه و تست زنی باید درست باشه، دانش آموز به من میگه من نمیتونم قبل از آزمون مرور کنم بخوام وقت بذارم واسه یه بخش 5 ساعت طول میکشه، تو یا تو خوندن اولیه مشکل داری یا تو مرور. هر مشاوری راهکار میده، راهکار من اینه 5 دقیقه قبل و بعد درس خوندن حتما مرور کنید، 5 دقیقه اول چیزی که قبلا خوندی و 5 دقیقه آخر چیزی که همون روز خوندی، و این مرور های 5 دقیقه ای با روش مطالعه و تست درست و برنامه ریزی درست مطمئناً مرور قبل آزمون میتونه خوب باشه. هر استراتژی که برای آزمون چیده میشه، زمان بندی این که به چه ترتیبی قراره درس ها طی بشن، مغز دانش آموز قبل آزمون باید حساب شده باشه و بدونه فردا به چه ترتیبی باید کار کنه. من خودم اینجوری بودم که شب قبل آزمون تو ذهنم مرور میکردم که مثلا صبح باید بیدار بشی صبحونه اینو بخوری سوار تاکسی بشی بری، حتی این ها رو هم باید مرور کنی تو ذهنت.

 اولین دفترچه زیسته، تایمش انقدره یا مثلا تکنیک ضربدر دایره میخوای استفاده کنی اینا هی تو ذهنت تکرار بشه.

و مهم تر از همه هم تحلیل ازمونه، یعنی اگر بخوام به بچه ها رازش رو بگم و دلیل پیشرفت نکردن تو آزمون ها تحلیل آزمون درست هستش، حالا راجع به تحلیل آزمون داخل کانال مدیکال داخل کانال خودم محتوا زیاد هست، تحلیل آزمون انجام بشه، ایراد ها پیدا بشه، راهکار ها گفته بشه و شروع بشه به حل کردن اون مشکلات یعنی اگه وقت کم داشتی ببینی تکنیک مدیریت زمان ازمونت مشکل داری یا سرعتت پایینه. خیلی اینا فرق دارن مثلا دانش آموزی داشتم که سرعتش خوب بود ولی تو زمان آزمون نمیتونست مدیریت کنه یا اگه سرعتت کمه بیای رو سرعتت کار کنی، راهکار زیاد هست چیزی نیست که بچه ها ندونن.

واقعا این موضوع به نظر من یک قسمتیش همینجاست که بعد آزمون حتی اگه شما تراز 7900 هم آوردی، همین سپیده خانوم با تراز 7900 من تحلیلش رو گرفتم، ایراد داشت صحبت کردیم تو دو هفته بعدی تو آزمون بعدی سعی کرد که رو اونا کار کنه، حالا اگه مبحثی خوب خونده نشه یا مبحثی که تو آزمون های بعدی تکرار میشه عمیق تر خونده بشه یا اگه اشتباه تکنیکی سر جلسه اتفاق میوفته باید ریشه یابی بشن، به بچه ها همیشه میگم اشتباهات و نزده هاتون رو ریشه یابی کنید و آخر سر به جمع بندی برسید و از جمع بندی به راهکار برسید و از راهکار استفاده کنید تو آزمون بعدی.

بیشتر راز ماجرا واسه همین قسمت آخریه که بچه ها انجام نمیدن، تحلیل و به کار گیری اون تحلیلی هست که انجام دادن و یه بخشیش هم همون اولشه شاید مطالعه اولیه درست نیس روشش و به این صورت هست.

من یه مشاوره تک تماسه داشتم یکی از بچه های مدیکال باهام تماس گرفت و گفت من وضعیت آزمونام اینه صرفا میخوام بدونم مشکل کجاست که این تراز تکون نمیخوره، تنها چیزی که درست و اصولی داشت رعایت میشد طبق آزمون درس خوندن بود الان شما هم بهش اشاره کردین، این بحث مرور قبل آزمون، من وقتی پرسیدم تو قبل از آزمونت چه شکلی مرور میکنی جوابش خیلی جالب بود، گفت من اصلا نمیرسم مرور کنم! یعنی تا پنجشنبه دارم میخونم، تهش دو سه ساعت آخر فرمولارو یک نگاهی ميندازم.

یعنی یک چیز خیلی ساده و پیش پا افتاده که همیشه داریم راجع بهش حرف میزنیم همه جا داره راجع بهش گفته میشه ولی باز رعایت نمیشه، جزئیات خیلی مهمه، جزئیاتی که به مراتب از اون نظم داشتن خیلی مهم تره.

یه نکته دیگه هم بگم خیلی وقت ها از ما می‌شنوید که تراز مهم نیست شما بخونید تا روز آخر ادامه بدید این تقریبا حرف درستیه ولی وقتی که این مشکلات برطرف شده باشه، یعنی به نظرم خیلی مهمه که دانش آموزان تو آزمون هاشون بفهمن که جزو اون دسته از دانش اموزا هستن که حالا حالاها باید تلاش کنه یا اینکه دیر شروع کرده پایه ضعیفی داره باید فعلا بخونه تا این خوندن تثبیت بشه یا نه جزو اون دسته ای هست که ایراد و مشکل داره و قطعا هدف ما هم اینه که شما اون مشکل رو پیدا کنید اگر میبینید یک جای کار داره میلنگه و شما خیلی چیزها و رعایت نمی‌کنید قطعا باید یک فلش بک بزنید و ببینید که کجاها رو دارید به یک شکل دیگه تغییر بدید که این مشکل پیش نیاد. 

مدیکال استوز
مدیکال استوز

شما فرض بگیرید یکی از بچه های مدیکال که داره این ویس رو گوش میده کارنامه هاش رو از تابستون میزاره جلوش و شروع میکنه به تحلیل کردن ، یک سری جاها پیشرفت داشته یک جاهایی اصلا افت داشته اینارو داره میبینه، پیشنهادتون برای اینکه بتونه این تراز رو تثبیت کنه یا شاید بتونم بگم اون درصد ایده آل اون درصدی که به تلاشش نزدیک تره رو بخواد کسب بکنه در آزمون های بعد چی هستش؟

میثم علیزاده
میثم علیزاده
دانشجوی پزشکی سبزوار

 اون تیکه ای که گفتین ما مشاور ها میگیم تا آخر ادامه بدین به خاطر اینه که شما اگه تو مسیر بمونی امکان بُرد داری برای همین ما مشاورا تاکید میکنیم که ادامه بده زیاد به عدد ترازت توجه نکن کارتو انجام بده.

 اگر دانش آموزی کارنامه داره از اول تابستون و الان گذاشته جلوش و میگه چرا پیشرفت نمیکنه باز یک پله جلو هستش خودشو تو بازی نگه داشته، شاید خیلی از بچه ها هستن خوبن و میخونن ولی اصلا سمت آزمون هم نمیرن، از نظر من مشاور خوندن بدون آزمون وجود نداره

و  یک تعداد بچه هایی هستن که میگن از الان شروع کردن دیره، قدر دیره رو 10 روز مونده به آزمون میفهمی، 10 روز مونده به آزمون بهتون میگن برت گردونن به 14 اسفند راضی‌ای؟ میگی آره حاضرم برگردم به همون تاریخ.

شاید بتونم بگم بزرگترین چالشی که ما مشاورا داریم همینه. میاد میگه چرا هیچ پیشرفتی ندارم چرا عددم 100 تا میاد پایین 100 تا میره بالا در همین حده؟ دست و پای خودتونو نبندید. یعنی شروع نکنید به فاجعه سازی. میگه خب من ترازم همینه تراز 7000 اصلا مال من نیست، این ذهنت رو محدود میکنه یعنی ناخوداگاه شروع میکنی دغدغه تولید کردن و این باعث میشه اصلا هیچ کاری انجام ندی.

پس اول ذهنت رو پاک کن، واقعیت بخوام بگم کار مشاور ها ساده سازیه یعنی ما میگیم ببین همینقد ساده‌س هیچ کاری نداره ولی بچه ها دنبال آسون سازی ان.

ما آسون سازی نداریم زحمت کشیدن هست. وقتی دانش آموز تراز 7900 می‌فرسته گزارش کار با 1500 تا تست می‌فرسته، یک سری از گزارش کار ها هست که وقتی چک میکنم میگم خون میچکه از این گزارش یعنی زحمت کشیده شده براش‌.

قطعا آسون نیست سختی های خودش رو داره ولی به این معنی نیست که غیر ممکنه، من الان براتون ساده سازی میکنم در حد چند تا جمله میگم، محتوای آموزشی که حس کردید به دردتون میخوره از اون استفاده کنید و اصلاح کنید اون روش کار کردنتون رو.

من چرا انقدر تاکید می‌کنم روی تحلیل آزمون؟ چون تا شما اصلاحی انجام ندید تاثیری نمیبینید هیچوقت، مدام میری سر جلسه یک سری تست رو جواب میدی میای بیرون. ولی اگه حتی تحلیل هم انجام بدید و بعد از اون تحلیلت هیچ تغییری انجام ندی مثلا تو زمانبندی مشکل داری تو مرور مشکل داری، ریشه یابی باید کنی، ولی هیچ کاری انجام نمیدی.

پس من الان ساده سازی کنم، ببین دو حالت بیشتر نداره یا مشکل شما سر جلسه آزمونه یا قبل جلسه آزمونه.

مشکلات سر جلسه اعم از استرس، مدیریت زمان، تکنیک های ضربدر دایره هر درسه، اینو از کجا میفهمی؟ اینو وقتی میفهمی که از سر جلسه میای خونه سوالارو میزاری جلوت اگه تونستی حل کنی ولی سر جلسه هرکاری میکردی نمیشد یعنی این یکی از مشکلات سر جلسه‌س، حالا اونم راهکار های خودش رو داره. پس این شد مشکلات سر جلسه.

 حالا مشکلات قبل جلسه، قبل جلسه هم باز به 2 قسمت تقسیم میشه، یا روش مطالعه‌ات ایراد داره یا مرورت، اینو از کجا میفهمیم؟ سوالارو بعد آزمون میذاری جلوت شروع میکنی به حل کردنش، اگر نتونستی حل کنی یه فلش بک زدی به درسنامه یا جزوه با نگاه کردن به خلاصه هایی که نوشتی یا کتاب، ما داریم درباره مباحث خونده شده صحبت میکنیم با مباحثی که خونده نشده کاری نداریم تو اولویت ما هم نیستن‌.

 همیشه به بچه ها میگم موفق ترین آزمون اونیه که بری سر آزمون سوالارو ببینیژ هرچی که بلدی جواب درست بدی بیای بیرون تمام. یعنی توی کنکور هم همینطور، یعنی خود من پاسخ برگم رو نگاه کردم فقط لحظه آخر نگاه کردم هیچوقت اینکارو نمیکردم چون میدونستم بهم استرس میده، با خودم گفتم این چقد خالیه مگه با این میشه پزشکی قبول شد! برای منم همینطور شد هرچی که بلدی رو جواب بده، برای منم نصفش خالی بود درصدا 50,60 ولی شد.

داشتیم راجع به ساده سازی حرف میزدیم، گفتیم که اگه مشکلی تو آزمون هست پیدا می‌کنیم یا قبل ازمونه میای باز سر سوال اگر با کتاب، جزوه یا درسنامه تونستی به سوال جواب بدی یعنی مرورت اشکال داره تو دفعه ی اول خوندی و فهمیدی چون مرور خوبی نداشتی سر جلسه یادت نیومده، الانم طبیعتا یادت نیست. یا اینکه نه سوال داده مباحثی که خوندی نگاه میکنی نمیتونی حل کنی میری کتابو میذاری جلوت باز نمیفهمی چی میگه اینجا یعنی خوندن اولیت مشکل داره، پس ببین خیلی ساده شد علت مشکلات سر جلسه. یا خوندن اولت مشکل داره جزوه یا درسنامه‌ات تکمیل نیست اصطلاحا تست هات تنوع نداشته. تو رفتی تست آسون زدی بعد با تست های سخت روبرو میشی باید تست چالشی و سخت به تست هات اضافه کنی، یا نه روش مطالعه و مرورت طوری نیست که تورو به آزمونت برسونه.

گفتیم که مرور هم اینطور نیست که 1 روز مرور داشته باشی دیگه نداشته باشی، معمولا به بچه ها اینجوری میگم دو قدم جلو یک قدم عقب، یکم میای جلو باز عقبو نگاه میکنی، این تکنیکه سر کنکور درس خوندن مرور و تکراره، اگه میبینی رتبه 1 کنکور میگه من 40 دقیقه زودتر از سر جلسه اومدم بیرون، اون تسلط فقط از مرور میاد، مایی که 7 سال پزشکی می‌خونیم مباحث همش تکرار میشن یعنی بخش قلب میریم باز بخش قلب میریم تا اینا بشینه تو ذهنت‌. یا مثلا یک پزشک که میگن باتجربه تره همش به خاطر اون تکراره. پس زیاد خودتون رو سردرگم نکنید، گفتم ایراد 3 جا میتونه اتفاق بیوفته، ایراداتون رو پیدا کنید و سعی کنید که اصلاحش کنید

من تاثیر این رو واقعا خیلی تو دانش اموزا دیدم، دانش آموزی که پیشرفت ترازش رو تو کانال هم گذاشته بودیم، دانش آموزی هست که مرور رو انجام نمیداده یهو مرور رو به کارش اضافه میکنه و میبینید 500,600 تا تراز توی آزمون رفت بالا، با یک اصلاح ساده پس اینجوری هم نیست که بگید اگه این کار رو انجام بدم تایم زیادی ازم میگیره ولی اون استمرار قطعا لازمه، آزمون بعد ممکنه بری حتی خراب کنی. عیب نداره دوباره تحلیل کن دوباره ایرادات رو پیدا کن دوباره راهکار پیدا کن. اینم هدف آخر حرفام بود که بچه ها چه کنن.


نظرات کاربران

ثبت نظر جدید
تجربی ریاضی انسانی هنر زبان فرهنگیان

نظرات ثبت شده
دوست مدیکالی عزیزم ، اینجا میتونی سوالای خودت در مورد این مقاله را از کارشناسان مدیکال بپرسی
پشتیبانی مدیکال02191014133 رزرو مشاوره ماهانه