رادیو مدیکال ویژه کنکور اردیبهشت|مصاحبه با خانم اسرا حوری کامران دانشجوی پزشکی قم

رادیو مدیکال ویژه کنکور اردیبهشت|مصاحبه با خانم اسرا حوری کامران دانشجوی پزشکی قم
اسرا حوری کامران 28 ماه مشاور ودیکال
دانشجوی پزشکی قم

▶️رادیو مدیکال ویژه کنکور اردیبهشت▶️ مصاحبه با خانم اسرا حوری کامران⭐️ دانشجوی پزشکی علوم پزشکی قم🔥 مشاور تیم مدیکال استوز🌟 خب بچه ها قراره در کنار اسرا از هفته اخر، کارهایی که باید انجام بدید و تورق براتون بگیم…. ✏️ از برنامه اخرین روز(اینکه چه کارهایی باید انجام داد و چه کار هایی رو انجام ندید، بهتره!) و قراره استراتژی های سر جلسه رو هم باهم مرور کنیم… و از تکنیک های سر جلسه براتون بگیم😎💎

مدیکال استوز
مدیکال استوز

سلام خیلی خوش اومدید به این قسمت از رادیو مدیکال‌. امیدوارم خوب باشید و خسته‌ی درسها نباشید. امشب قراره درباره تورق سریع صحبت کنیم، در کنار یکی از مشاورین عزیز تیم هستیم، قراره تجربیات ایشون رو درباره هفته های آخر کنکور بشنویم.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

خودتو معرفی میکنی؟

اسرا حوری کامران
اسرا حوری کامران
دانشجوی پزشکی قم

سلام. امیدوارم تا الان خوب درس خونده باشید. هفته های آخره و به قول مشاور ها به دُمش رسیده و انشالله بتونید با موفقیت این قسمت رو هم بگذرونید. من اسرا حوری کامران هستم دانشجوی ترم 6 پزشکی. امیدوارم مطالب امشب مفید باشه براتون. ورودی مهر 1400 هستم. سال اول تونستم قبول بشم.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

 یکم راجع به کنکور خودت مخصوصا هفته های آخر برای بچه ها میگی؟

اسرا حوری کامران
اسرا حوری کامران
دانشجوی پزشکی قم

اول یکم درباره کل فرآیند کنکور و چیزهایی که به نظرم مهم ترین عوامل موفقیت خودم بودن بگم و بعد به هفته های آخر میپردازم.

بعد از اینکه نتایج نهایی کنکور اومد و نشستم دفتر برنامه ریزی و ساعت مطالعه هام رو گذاشتم جلوم و چک کردم کل فرآیند کنکوری که از سال یازدهم شروع کرده بودم رو نگاه میکردم و به نظرم بعد از لطف خدا مهم ترین چیز، استمرار و خسته نشدن از درس خوندن بود، من تحت هیچ شرایطی یادم نمیاد که درس خوندن رو رها کرده باشم، حتی وقتی پیش میومد که من میخواستم نیم ساعت برم خونه ی اقوام و بهشون سر بزنم یا وقتی مهمون داشتیم، همون نیم ساعت یک ساعت باهاشون وقت میگذروندم و بعد باز میرفتم پای درسهام و این تداوم و تلاش خستگی ناپذیر و از همه مهم تر نظم داشتن توی برنامه و اجرای کار، به نظرم مهم ترین عامل تو موفقیت کنکوره.

بعد از این عامل رضایتی که از خودتون داشتید و تلاشی که کردید خیلی مهمه. اینجوری بهتون بگم که وقتی نتایج اومد من از رتبه ی خودم خیلی راضی نبودم و داشتم فک میکردم که سال دوم بمونم که رتبه بهتری بیارم یا نه، قبل از اینکه نتایج نهایی دانشگاه اعلام بشه، و هرچقدر من این دفتر رو زیر و رو میکردم ،ساعت مطالعه هارو نگاه میکردم و فکر میکردم با خودم، واقعا هیچ کم کاری نمیدیدم، یعنی یک رضایت 100درصدی از فرآیند کار خودم داشتم و همین باعث شد که من خیلی مصمم بگم من امسال پزشکی رو قبول میشم و میرم جلو، قرار نیست بمونم و یکسال دیگه با زحمت و خستگی ادامه بدم، من همین امسال نتیجه رو میگیرم، خیلی از مشاور ها هم میگن که سال دوم سخت تره. این از نتایج کلی کنکورم و تحلیل خودم.

اما درباره ی هفته های آخر مخصوصا یک هفته ی آخر، تورق سریع رو حتما شنیدید که خیلی مهمه .

این تورق سریع رو چجوری انجام بدیم؟ تورق سریع یعنی شما یک صفحه رو تو مدت زمان 1,2 دقیقه به صورت کلی و روزنامه وار ، در واقع تاکید کردن و مکث کردن چشمتون روی کلمه های مهمه. من زیست رو مثال میزنم که دیگه ی‍َل درس های تجربیه، من از قبل هفته ی آخرم به توصیه ی یکی از مشاوران که رتبه برتر کنکور بود تمام کلماتی که قید بودن تو کتاب زیست شناسی رو هایلایت کرده بودم، فقط قید ها و نه بقیه کلمات رو و هفته آخر که اومدم تورق کنم تو هر صفحه 8,10 تا کلمه قید که هایلایت شده جلوی چشم من بود و من کامل میتونستم اینارو از بقیه کلمات و جملات تمایز بدم و بیشتر از قبل میدیدمشون و توجهم بیشتر از قبل به این کلمات جلب میشد، اما به هرحال اگه تا الان کسی این کار رو انجام نداده هنوز هم دیر نیست. شما با همین سرعتی که من بهت گفتم یعنی حدودا توی 3ساعت 3ساعتو نیم بتونید یه کتاب رو تورق کنید، روی قید ها و کلماتش مکث کنید و شکل هارو خیلی خوب کار کنید، اگه نکاتی از قبل درباره شکل ها جمع آوری کردید کنار شکل یا اول فصل نوشتید یا اگه جایی جداگونه جمع آوری کردید حتما دم دستتون باشه و از روش مرور کنید.

حواستون باشه بچه ها الان تایمی نیست که خیلی بخواید روی جاهایی که ضعف داشتید تمرکز کنید، الان بهتره رو نقاط قوتتون تمرکز کنید و بیشتر اونارو برای خودتون توضیح بدید و یک سری چاله چوله های ذهنی. چاله چوله های ذهنی چیه؟ نقاط تاریک ذهنتون، اگر دقت کرده باشید یک سری نکات هست که شما 10 بار اون مطلب رو خوندی و برای یازدهمین بار که میای تست بزنی نکته رو یادت میره. یعنی شاید بدونی نکته رو ولی بعدش میبینی عه اینو چند بار خوندم ولی یادم میره. اینو حتما سعی کنید توی تورق هاتون یکبار دیگه توجه کنید و روی جاهایی که نقاط قوتتون بود، شکل ها و قید هارو بیشتر بخونید، این کمکتون میکنه که کامل توی ذهنتون ثبت بشه و به عنوان دور آخر تو ذهنتون بمونه.

هفته آخر علاوه بر تورق که باید روی کتابای اصلی انجام بدین که مهم ترینشون کتاب زیست و شیمی هستش، و قسمت هایی از فیزیک که حفظی تر بودن، و زمین شناسی ولی راجع به محاسبات فیزیک و ریاضی نیاز به این تورق نداریم. مرور خلاصه ها و فرمول هاتون، من مرور اخری که دوران عید انجام دادم برای همه ی درس ها به جز زیست و زمین، من خلاصه نوشته بودم، شیمی نکات حفظیشو خلاصه کرده بودم، فیزیک و ریاضی هم فرمول ها و قواعد رو نوشته بودم و اون خلاصه هارو من هفته ی آخر مرور کردم.

و برای دو سه روز آخر یه منبع مهمی که داشتم این بود که وقتایی که من آزمون های جمع بندی میزدم، برای هر کنکور یه برگه A4 پشت و رو نکات ناب، غلط های خودم و نکاتی که من توی کتاب و جزوه و تست و اینور اونور بهشون توجه نکرده بودم، نکات جدیدی بودن برای من، اون نکات رو برای هر کنکور توی یه برگه جمع آوری کرده بودم و فکر می‌کنم من حدود 8 تا کنکور جامع دادم و آزمون یکی دوتا از موسسات دیگه، حدود 8,10 تا برگه A4 پشت و رو داشتم که اونارو توی 2,3 روز آخر نشستم همه‌ی نکاتشون رو مرور کردم.

ما اون زمان عمومی هم داشتیم، دفترچه لغات عمومی هم مرور میکردم در کنارش، و برای زمین شناسی هم از کتاب لقمه ی مهر و ماه مرور میکردم، که خودش داخلش تست های کنکور 2,3 سال اخیر رو داشت و تحلیلش بود جمع بندی نموداری داشت، البته اگه تا الان نخوندین نرید سراغش برای بچه هایی میگم که برای مرور نیاز به یه منبع جمع و جور دارن.

و روند کلی من همون مرور و تورق سریع کتاب، خلاصه های خودم و اون برگه هایی بود که از آزمون ها و کنکور های جامع بررسی کرده بودم. تمرکزتون بیشتر روی شکل ها، قید ها و اون نکاتی که خودتون نوشتید باشه و در واقع اصلی ترین چیز اینه که اون چیزهایی که تا الان خوب خوندید و روش تمرکز کردید رو یه جمع بندی و مرور روش داشته باشی که چاله چوله های ذهنیتون پر بشه و از اون مطالبی که خیلی روشون کار کردید بتونید حداکثر استفاده رو کنید.

یه نکته ای رو اضافه کنم درباره تورق، همه ی نکاتی که گفته شد خیلی خفن و تکمیل بود و باید انجام بدید حتما، فقط یه موضوعی که شاید بیشتر شما توی درس ریاضی و فیزیک درگیرش بشید اینه که ما اگه قرار باشه فرمول ها و نکات رو صرفا بخونیم شاید بتونیم توی 1,2 روز همه چی رو جمع کنیم ولی شما بعد از این یکی دو روز درگیر این هستید که کار های دیگه ای برای ریاضی و فیزیک انجام بدید و شاید در قالب تست بخواید درس هارو مرور کنید. یکی از بهترین روش ها که تو دوران تورق باید انجام بدید به خصوص توی درس فیزیک و ریاضی اینه که بیاید آزمون جامع رو بذارید جلوتون و به جای اینکه بخواید آزمون جامع رو کامل حل کنید که کلی وقت بگیره و کلی تحلیلش کنید، بدون اینکه مداد دستتون بگیرید، مثال هارو نگاه بندازید، روش حل رو فقط در ذهنتون بگید و یه توضیح کلی و مختصر راجع به سوال بدید به خودتون و بعد برید سراغ پاسخنامه. در واقع به صورت چشمی سوال فیزیک و ریاضی رو کار کنید. این یکی از تکنیک هایی هست که توی دوران تورق میتونه خیلی کمکتون کنه و اگر تا الان هم انجام ندادید سعی کنید که انجام بدید. 

مدیکال استوز
مدیکال استوز

اسرا جان راجع به روز کنکورت بهمون میگی و اینکه بچه ها چه استراتژی هایی داشته باشن برای سر جلسه؟

اسرا حوری کامران
اسرا حوری کامران
دانشجوی پزشکی قم

چیزی که خیلی مهمه راجع به خواب و سرحال بودنتون هستش، من یادمه مشاورم از یک هفته قبل بهم گفته بود که شما تنظیم ساعت خوابتون رو باید از یک هفته قبل انجام بدین و سعی کنید توی اون یک هفته یک سری عادت هارو در خودتون ایجاد کنید، البته که چه بهتر بچه ها از قبل تر شروع کرده باشن و عادت داشته باشن به اینکه آزمون رو 8 صبح بدن و خیلی چیزای دیگه، اما اگه کسی تا الان این فرصت رو از دست داده بازهم جای نگرانی نیست میتونه خودشو برسونه. حتما تمرین کنید که شب بتونید ساعت 10,11 برید سمت رخت خواب و قبلش اگر میتونید 10,15 دقیقه با خودتون فکر کنید و در واقع یه تایم کوچیکی هست برای آروم کردن خودتون بالاخره تو این 18,19 سالی که گذروندید تقریبا دستتون اومده که چجوری میتونید خودتون رو آروم کنید، با خودتون یه تایمی رو خلوت کنید که بتونید بعدش خیلی راحت بخوابید و فکرو خیال ذهنی نداشته باشید. چند دقیقه قبل خواب بشینید سر میزتون ترجیحا لامپ هارو خاموش کنید یه چراغ مطالعه روشن باشه، تو شرایطی که تقریبا آماده ی خواب شدید. بشینید برای خودتون مرور کنید، تلاش هایی که طی اون روز، اون هفته، اون ماه، و نهایتا کل یکسال داشتید رو یه مرور سریع داشته باشید و به خودتون این اطمینان رو بدید که شما دقیقا به همون اندازه ای که تلاش کردید قراره نتیجه بگیرید. به این اطمینان داشته باشید که این تلاش های شما قطعا یه جایی دیده میشه و خدا براتون یه جایی جبرانش میکنه. بعد از اینکه این تایم رو برای خودتون گذاشتید برید توی رخت خواب بدون اینکه به چیزی فکر کنید ، حالا هرکسی یه روشی داره من خودم سعی می‌کردم ذکر بگم، یه سری روانشناس ها توصیه میکنن شروع کنید به شمردن از 1 شروع کنید تا خوابتون ببره.

 نهایتا سعی کنید از 11 دیرتر نخوابید، تا 5 پنج و نیم صبح با توجه به اون فاصله ای که با حوزه ی کنکورتون دارید، سعی کنید قبل از آزمون حوزه‌ تون رو یکبار ببینید حتی با خانواده باشه چه بهتر، بشناسید اطراف رو و ببینید چقدر تایم تقریبی نیاز دارید تا به اونجا برسید، اینها همه مواردی هست که به آرامش ذهنی خودتون خیلی کمک میکنه. من خودم یادمه پدرم میگفتن که نه احتیاج نیس بریم من محل رو میشناسم و قبلا رفتم و خیلی روی این تاکید داشتن که من از این بابت ریلکس باشم و استرس نداشته باشم ولی من نهایتا زور کردم که اگه میخواید من استرس نداشته باشم باید یبار بریم و من مسیرش رو ببینم چقدر راهه و از کجا باید برم. و این اتفاق افتاد، سعی کنید خانواده رو قانع کنید، تایمش رو یادتون باشه که چه تایمی رفتید، ترافیک احتمالی رو در نظر بگیرید چون به هرحال صبح کنکور که قراره برید یه جمعیت زیادی قراره به اون سمت برن ولی نگرانی نداشته باشید یک زمان بندی معقول و مناسب داشته باشین قطعا سر ساعت میرسید.

تنظیم کنید که حدود 45 دقیقه یا نیم ساعت قبل از اون تایمی که توی کارتتون ذکر شده که قراره در حوزه بسته بشه شما رسیده باشید به حوزه.

حالا روز کنکور چیا با خودمون ببریم؟ من یادمه مشاورم بهم تاکید کرد که 2 تا ساعت مچی با خودم ببرم که من اونجا تو ذهن خودم خندیدم بهش که مگه قراره چه اتفاقی بیوفته که باید دوتا ببرم. من رسیدم درب محل حوزه ی آزمون باطری یکی از ساعت ها از کار افتاد. پس پیشنهادم اینه که دوتا ساعت حتما همراهتون ببرید ترجیحا صفحه ی یکیش درشت باشه که شما زمان رو دقیق ببینید، خودتون میدونید ساعت ها نباید دیجیتال و هوشمند باشن، اینا باعث میشه مسئولین حوزه به شما گیر بدن و همین مسئله باعث استرستون بشه. مسئله ی مهم دیگه ای که هستش اینه که با خودتون خوراکی ببرید، اینکه میگم سناریو برای خودتون از روز قبل بچینید، ساعت 8 صبح روز قبل بشین به این فکر کن که فردا همین ساعت دفترچه میرسه به دستم، حالا با خودم فکر میکنم، من دقیقا روز کنکورم رفتم ساعت 8 صبح نشستم، به ما گفتن تا دفترچه ها برسه به دست شما و شروع کنید ساعت میشه 8:20 دقیقه، من اینو از روز قبل احتمال داده بودم و تصور کرده بودم چون مشاورم گفته بود که ممکنه این اتفاق بیوفته. من همه ی اون 10 تا آزمون جامع هایی که از قبل تمرین کرده بودم همه رو جوری تنظیم کرده بودم که ساعت 8 شروع کنم تا 8:20 دقیقه این درس رو بزنم بعد برم سراغ درس بعدی و مشاورم به من گفت اگه اتفاقی افتاد و تایم از 8:20 دقیقه شروع شد اشکال نداره تو ساعت خودت رو ببر بذار روی 8، همونجا فوری تغییرش بده و شروع کن بدون اینکه تمرکزت بهم بریزه.

پس خودتون رو نبازید و از روز قبل بشینید به همه ی احتمالات فکر کنید. البته به هر احتمالی فکر نکنید، من شب کنکورم یادمه انقدر به چیز های عجیب غریبی فکر کردم کل اون هفته که از شنبه شروع شد و من جمعه کنکور داشتم هرشب فکرای عجیب میکردم. فکر هایی که خودم میدونستم اتفاق نمیوفتن و بعدا قراره بهشون بخندم ولی دست خودم نبود. اما شما خودتون رو کنترل کنید، قرار نیست به هر فکری که میاد تو ذهنمون پر و بال بدیم و اجازه بدیم آرامشمون رو به هم بریزه.

من یه خواهر کوچیک تر دارم و یادمه شب کنکور رفتم به خانواده‌م گفتم خواهش میکنم خواهرمو شب کنکور ببرید خونه ی یکی از اقوام که سرو صدا نکنه، نصفه شب بیدار نشه من خوابم به هم نریزه و بابتش خیلی نگران بودم ولی شاید باورتون نشه شب کنکورم از تمام شب های اون هفته آرامش بیشتری داشتم و راحت تر خوابم برد و تا خود اون تایم که باید بیدار میشدم خوابیدم.

اینم یادتون باشه که اون روز 2,3 تا آلارم تو خونه‌تون بذارید یعنی گوشی خودتون، گوشی پدر یا مادرتون و هرکسی که در دسترسه، 2,3 تا آلارم تنظیم کنید، ولی جوری نباشه که خوابتون رو به هم بزنه و ساعت 3 شب آلارم بزارید تا 5! یه ساعتی رو تنظیم کنید که براتون بهتره. و از روز قبل این سناریو که گفتم رو بچینید و احتمالات رو در نظر بگیرید.

آزمون رو که شروع کردید حتما از قبل با خودتون تنظیم کنید که کجاها قراره یه چیزی بخورید، چی با خودتون ببرید؟ تجربه خود من اینه، من با خودم خرما برده بودم، ترجیحا یه شیرینی طبیعی با خودتون ببرید و چیزی هم باشه که بهتون بسازه یعنی از قبل خورده باشین بدونید که اذیتتون نمیکنه، مثلا یه چیزی که 5 سال پیش خوردی رو روز کنکور برندار ببر چون شیرینی طبیعیه و خوبه واست، ممکنه بهت نسازه و اتفاقات خوبی نیوفته.

مامان من پوست خرما رو کنده بود، تفت داده بود و با کنجد ترکیب کرده بود و باهاشون توپ های کوچولو درست کرده بود و یه چنگال هم گذاشته بود که من اینارو با دست بر میدارم دستم چسبناک نشه و اذیت بشم. 

با خودتون حتما یه بطری آب ببرید، درسته که خودشون بهتون میدن ولی باز 1 درصد احتمال بدید که نتونید از حوزه چیزی دریافت کنید، حتما یه نوشیدنی شیرین با خودتون ببرید، ترجیحا آب عسل، من خودمم آب عسل بردم یه شیرینی طبیعی. 

صبحانه خیلی مهمه، صبحانه ای مثل ارده و شیره که میتونه انرژی مورد نیازتون رو تامین کنه ، قطعا میدونید شیرینی های مصنوعی قند رو تا 10,15 دقیقه میبرن روی 90 که بهترین تایم تمرکزه و بعد از چند دقیقه قند به شدت افت میکنه و شما گرسنه میشید و نیاز دارید چیز دیگه ای مصرف کنید، ترجیحا شیرینی های طبیعی استفاده کنید که این اتفاق براتون نیوفته.

2,3 تا مداد با خودتون ببرید، مداد هارو حتما تراش کنید. من خودم شخصا به اتود عادت داشتم، مداد برای اطمینان با خودم بردم ولی اتودمم بردم و کل آزمون رو با همون اتود حل کردم، فقط گزینه هام رو با مداد وارد میکردم

. روی تایمتون مدیریت داشته باشید، اگه اتفاقی افتاد، خودتون رو نبازید. یکی از همکلاسی های الان من که داره با من پزشکی میخونه و در واقع داره به اون چیزی که خیلی از شماها دوست دارید و خودش هم دوست داره رسیده بهم گفت که، وقتی که میخواستم پاسخنامه رو تحویل مسئول حوزه بدم بطری آبم برگشت روی برگه و من اون لحظه خودم رو باختم و گفتم تموم شد، هرچی من زحمت کشیده بودم به باد رفت. ولی بچه ها اینطور نیست، حتی اگر وسط آزمون چنین اتفاقی افتاد دقت کنید، اگر تایم داشتید درخواست کنید یه پاسخنامه ی دیگه بهتون بدن که نمیدونم این قضیه امکان پذیر باشه یا نه، اگر دیدید که امکانش نیست اشکال نداره همون برگه رو کنار بزارید و سعی کنید بقیه پاسخ هارو وارد کنید. در کل تحت هیچ شرایطی خودتون رو نبازید. دوستم میگفت خیلی جالبه وقتی نتایج نهایی اومد من فکر میکردم برگه ی من انقد اوضاعش خرابه که حتی تصحیح نشده و من جرعت نکردم نگاه کنم، برادرم چک کرد و گفت که قبول شدی. اگر احیانا اتفاق ناگوار این چنینی براتون افتاد خودتون رو نبازید و سعی کنید تصمیم عاقلانه بگیرید و شرایط رو مدیریت کنید.

تایم خوردن آب و تغذیتون رو مشخص کنید. من دقیقا مشخص کرده بودم که عمومی هارو که تموم کردم، چون ما اون زمان عمومی هم داشتیم، یکم آب عسل میخورم و بعد میرم سراغ ریاضی. ترتیب دفترچه رو یادتون باشه، چیزی باشه که شما تو آزمون های اخیر تمرین کردید و روز آزمون حتی اگه یه درسی 100 برابر هم از درس های دیگه سخت تر بود شما حق ندارید تایم درس دیگه ای رو به این درس بدید، همون تایم خودش.

سال 1400 شوک کنکور درس ریاضی بود. از روز قبل که برگزار شده بود تقریبا همه ی مشاور ها گفتن که قراره خیلی سخت باشه و این تایم رو به درس دیگه ای ندید. پس ترتیب هم همون ترتیبی باشه که از قبل کار کردین و چیدید و تحت هیچ شرایطی ترتیبتون رو به هم نزنید. من دفترچه رو باز کردم همون تکنیک ضربدر منها، یا هر تکنیکی که تا الان کار کردید، صفحه ی اول به شدت سخت بود ولی من خودم رو نباختم چون کاملا انتظارش رو داشتم که این اتفاق بیوفته، صفحه ی دوم رو رد کردم، هیچ سوالی نتونستم حل کنم، صفحه ی سوم همینطور، صفحه ی چهارم یه سوال پیدا کردم که تونستم حلش کنم و کلا تو کنکور اون سال 6 تا سوال ریاضی زدم که 5 تاش درست بود و دقیقا یادمه اولین سوالی که تونستم حل کنم و طلسمش شکست، آخرین صفحه ریاضیات من بود. پس حواستون باشه اگه نتونستید از صفحات اول حل کنید به خودتون امید بدید که حتما و بالاخره یه سوالی هست که من بتونم حلش کنم. اینجوری تنظیم کردم که بعد از ریاضی خرما بخورم و 2,3 ثانیه تایم دادم به خودم. اون که حل شد گفتم خب بعد فلان درس اینو بخورم.

بچه ها یادتون باشه که پاسخ سوالات رو دونه دونه وارد پاسخنامه کنید و اصلا این اشتباه رو نکنید که بذارید آخر وارد کنید. شما نمیدونید 1 دقیقه بعد قراره چه اتفاقی بیوفته، پس همون لحظه که سوال رو زدی جوابش رو وارد پاسخ برگ کن.

حتما آخر آزمونتون اگر تایم داشتید یه دور چک کنید حداقل، از اون درسی که بیشتر روش حساب کردید برای درصدتون یبار با دفترچه چک کنید که یوقت گزینه هارو جابه جا وارد نکرده باشید.

اینم بهتون بگم که اصلا به خودتون تلقین نکنید، کنکور به شدت قابل مدیریته و به شدت میتونه براتون راحت باشه اون جلسه ای که قراره برید سر آزمون، فقط شما نباید دست و پاتون رو گم کنید و استرس نداشته باشید و سعی کنید تمام چیزهایی که قبلا با خودتون تمرین و مرور کردید اونجا پیاده کنید، هیچ حرکت جدیدی سر جلسه کنکورتون نزنید، مگه اینکه یه چیزی پیش بیاد که شما پیش بینی نکرده باشید که براتون مثال هم زدم.

پس حواستون باشه، قرار نیست اتفاق خاصی بیوفته شما قراره برید اون روز نتیجه ی همه ی زحمتاتون رو ببینید و اینکه تلاش هاتون قراره اون روز به ثمر بشینه، به خودتون مسلط باشید و از اطرافیانتون بخواید براتون دعا کنن، خودتون هم همینطور وارد آزمون که شدید و می‌خواستید شروع کنید حتما بسم الله بگید و سعی کنید به خودتون و مهم تر از اون به خدا ایمان داشته باشید که قراره نتیجه ی زحمتای شمارو بهتون نشون بدن.

 یه چیزی در تکمیل حرف های اسرا بگم، من یادمه که ما که رفتیم سر جلسه ساعت نبود توی کلاس ما و خیلی از بچه ها به امید اینکه سر جلسه ساعت هست و مشکل تایم پیدا نمیکنن با خودشون ساعت نیاورده بودن و واقعا شاید نصف کلاس در به در دنبال این بودن که بتونن این تایم رو کنترل کنن و مراقبی هم که توی کلاس ما بود خودش یدونه ساعت داشت که ساعت خودش هم خواب رفته بود یعنی اوضاع بدی بود، همه دنبال ساعت میگشتن، من خداروشکر مشکلی از این بابت نداشتم ولی خیلی از بچه ها به خاطر اینکه ساعت نبود و اون لحظه هم اصلا نمیتونستن کاری کنن، مجبور بودن که خودشون همینجوری به صورت تقریبی شروع کنن به جواب دادن. حواستون باشه که حتما با خودتون ساعت ببرید یعنی اصلا به امید این و اون نباشید و از ساعت خودتون استفاده کنید و اینکه دوتا ساعت ببرید که دیگه چه بهتر کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

به عنوان توصیه ی آخر چی میخوای بگی به بچه ها؟

اسرا حوری کامران
اسرا حوری کامران
دانشجوی پزشکی قم

مهم ترینش اینه که اول به خدا بعد به خودتون اطمینان داشته باشید همین. اون تلاش هایی که تا الان داشتید و تحت هر شرایطی خودتون رو به اینجا رسوندید همونارو سر جلسه پیاده کنید، توی یه جمله بخوام بگم، خودتون باشید، همین! قرار نیست اتفاق خاصی بیوفته.

مدیکال استوز
مدیکال استوز

ممنون که همراهمون بودید❤️


نظرات کاربران 2 نظر

ثبت نظر جدید
تجربی ریاضی انسانی هنر زبان فرهنگیان

نظرات ثبت شده
 1. ایدا بختیاری

  سلام وقت بخیر ....ببخشید من برنامم رو جوری چیدم که تا ۴...۵ خرداد مرور مطالب +پیشروی داشته باشم و بعد  از اون....۲۵روز حدودا آزمون و جمع بندی و بعد تورق سریع ....خوبه بنظر شما این برنامه؟

  • مدیکال استوز

   سلام آیدا عزیز💕 بله خیلی خوبه به شرط اینکه به امتحاناتت ضربه نزنه.

 2. زهرا

  سلام روزتون بخیر من مدرک دیپلم تجربی رو در منطقه ۳ گرفتم الان میخوام دیپلم مجدد انسانی در منطقه دو بگیرم توی اطلاعات ثبت نام کنکور منطقه دو بزنم یا سه 🥲

  • مدیکال استوز

   💕سلام زهرا عزیز💕 منطقه 3 باید بزنی عزیزم.

پشتیبانی مدیکال02191014133 رزرو مشاوره ماهانه