مدیکال استوز
زهرا امیریان

مصاحبه با مصاحبه با زهرا امیریان رتبه 1036 کنکور تجربی 1402🔥😎

1036 منطقه 2
مشاوره رشته ریاضی
کنکور سال 1402
پزشکی
0 نظر
رتبه 1036 منطقه 2

خلاصه مصاحبه

زهرا همون سال اول قبول شده! یعنی دوازدهم که بود هم امتحانای نهایی رو داده و هم کنکور رو … جالبترش کجاست؟! معدل زهرا ۱۸.۸۸ بوده! نمره ای که شاید خیلی از ماهارو نا امید کنه! تازه زهرا بالا و پایین کم نداشته و حتی به تراز ۵۸۰۰ هم رسیده ولی ادامه داده و در نهایت رتبه شده🔥😎 دو هفته به کنکور هم اسباب کشی داشتن و زهرا از توی پانسیون درس خوندنش اونم تو حساس ترین زمان برامون میگه! خلاصه که قراره داستان زهرارو بشنویم و مثل زهرا قوی باشیم:))

فایل صوتى مصاحبه

مدیکال پادکستمصاحبه با زهرا امیریان رتبه 1036 کنکور تجربی 1402🔥😎

متن مصاحبه

سلام خیلی خوش اومدین به اولین قسمت از رادیو مدیکال های قبولی 1402.

مصاحبه کنندهuser
خودتو معرفی میکنی؟ 
  userزهرا امیریان

  سلام زهرا امیریان هستم امسال دوازدهم بودم و رتبه 1036 منطقه 2 رو کسب کردم.

مصاحبه کنندهuser
راجع به داستان کنکورت برامون میگی؟دهم، یازدهم و دوازدهم چطوری درس خوندی؟ 
  userزهرا امیریان

  من فرزانگان درس میخوندم و از دهم تقریبا بچه درسخونی بودم و نمیذاشتم درسها تلمبار بشن. از دهم کتاب تستهای دروس اختصاصی رو گرفته بودم همزمان که با مدرسه پیش میرفتم تست هم کار میکردم ولی نه خیلی زیاد چونکه بیشتر تایمم مختص مدرسه بود. آزمون نمیرفتم.

  userزهرا امیریان

   تابستونی که میخواستم برم یازدهم تقریبا از مرداد شروع کردم تا اواسط شهریور سعی کردم پایه دهم رو جمع کنم و قسمتهایی که مشکل دارم رو بخونم. تا حدودی خوب پیش رفت.

  userزهرا امیریان

  از مهر یازدهم قلم چی شرکت کردم ترازهام سال یازدهم خیلی هم بالا نبودن. فکر کنم ۵۹۰۰ بود و چند باری هم به ۶۴۰۰ اینا رسید. یازدهم رو هم باز هم تستی و کنکوری میخوندم تقریبا و هم درسهای مدرسه رو پیش میبردم.

  userزهرا امیریان

  از تابستون دوازدهم به طور جدی برای کنکور شروع کردم. دقیقا میشه روز بعد کنکور۱۴۰۱ جمعه. ساعت مطالعم تقریبا ۷/۸ ساعته بود و یه مدتی هم با خانم سلطانی مشاوره داشتم و بهم کمک کردن‌. من تابستون اطلاع نداشتم وقبل از اینکه با کسی مشورت کنم رفتم قلم چی ثبت نام کردم در صورتی که همه جا میشنویم برنامه تابستون قلم چی زیاد مناسب نیست ولی خب من با اصرار میرفتم و اگر اون تایم دهم رو میخوندم فقط دهم رو جواب میدادم. ترازهام خوب بود مثلا یکبار به ۷۲۰۰ هم رسید که فقط دهم رو جواب داده بودم. این از تابستون. 

  userزهرا امیریان

  از مهر دیگه کاملا با برنامه قلمچی پیش رفتم و با آقای خدابنده لو مشاوره گرفتم که خیلی هم برای من زحمت کشیدن و همراه بودن و بخشی از موفقیتم رو مدیون ایشون هستم. ترازهامم زیاد بالا نبود و همش درجا میزدم و همیشه یچیزی بین ۶۰۰۰ و ۶۲۰۰ بود همیشه حتی یه جاهایی افت هم داشتم به ۵۸۰۰ اینا رسید ولی نقطه مهم و مثبت این بود که زیاد روم تاثیر نمیذاشت و فقط همون روز آزمون ناراحت بودم و بعدش همچنان سعی میکردم که ساعت مطالعمو حفظ کنم و اینجوری شد که تراز سه تا آزمون آخرم خیلی خوب شدن. آزمون یکی مونده به آخر  ۷۰۰۰ و خورده ای شد.

مصاحبه کنندهuser
به نظر خودت چی باعث میشد که تراز خیلی برات اهمیت نداشته باشه و مهم ترین نباشه؟
  userزهرا امیریان

   مشکل اصلی که من توی آزمونام داشتم این بود که مدیریت آزمون درستی نداشتم و خیلی طول کشید به یه ثباتی برسم و آزمونهای جامعی که از فروردین به بعد میزدم روی بهتر شدن مدیریت آزمونم خیلی تاثیر گذار بود. نا امید هم میشدم ولی خب مدام میرفتم چک میکردم میدیدم از بچه های پارسال با تراز 5800 رتبه سه رقمی آوردن و امیدوار میشدم. و میدونستم که قلمچی  خیلی سخت میگیره و گاها از حد استاندارد خیلی خارج میشه. ولی مهمترین بخش مدیریت آزمون بود که در ماههای آخر آزمونهای جامعی که زدم نجاتم داد.

مصاحبه کنندهuser
زهرا جان ساعت مطالعت در طول سال دوازدهم که مدارس حضوری بود چقدر بود؟
  userزهرا امیریان

  ما حدودا تا آذر مدرسه میرفتیم و مدرسه خیلی سخت نمیگرفت و آذر به بعد مدرسه نرفتم. ولی تایمی هم که مدرسه میرفتم و تا ۲ مدرسه بودم وقتی میرسیدم خونه دیگه سعی میکردم ازساعت ۴ شروع کنم و ۶ ساعت به بالا برسونم ساعت مطالعه‌م رو. خیلی هم فشار روم بود. میانگین ۶ ساعت بود ساعت مطالعه‌م.

مصاحبه کنندهuser
چطوری درسهای کنکور رو با درسهای مدرسه پیش میبردی؟ برای عمومی ها هم درس میخوندی؟
  userزهرا امیریان

  من خیلی به درسهای عمومی اهمیت نمیدادم. وقتایی که مدرسه میرفتم مینشستم سر کلاسها ولی بیشتر تایمم مختص اختصاصی ها بود. تا امتحانات نیمه اول دی ماه که دیگه مجبور بودم عمومی بخونم و سعی کردم نیم ترم اول رو طوری بخونم و جمع کنم که حداقل برای ترم دوم که امتحانات نهایی هست انقد سطحی نخونده باشم که تا اونموقع یادم بره.

  userزهرا امیریان

  زیاد تایمی برای عمومی ها نمیذاشتم تقریبا از ۱۵ روز مونده به امتحانات نهایی هر موقع برنامه اختصاصیام اجازه میداد سعی میکردم یه مقداری از عمومی ها رو بخونم. بخصوص دینی و ادبیات که ضریبشون بالا بود وتاثیر مستقیم داشت و سخت بود. تقریبا در هفته ۳/۴ ساعت بود تایمی که میذاشتم. ولی تو فرجه امتحاناتم برای امتحانات ضریب بالای عمومی کل فرجه درس رو به خودش اختصاص میدادم.

  userزهرا امیریان

  اختصاصیهارو که در طول سال خونده بودم و مشکلی نداشتم باهاشون سعی میکردم روزهایی که امتحان ندارم یه آزمون جامع هم بزنم و اینطوری تعادل رو برقرار کنم ولی در کل نمره هامم چندان خوب نبود.

نقطه ی عطف کنکور زهرا خوندن خیلی خیلی خوب اختصاصی ها و تسلط خیلی بالا روی اختصاصی ها بود یعنی شما اگر وضعیت دروس اختصاصیتون خیلی عالی باشه هرجا فکر کنی لازمه تایم برای درس دیگه ای بذاری میذاری، یا اگر امتحان اختصاصی داری دیگه استرسشو نداری و راحت میرسی برای آزمون جامع هات و عمومی ها وقت بذاری.

مصاحبه کنندهuser
نسبت به اخبار و تغییرات امسال کنکور چه برخوردی داشتی؟
  userزهرا امیریان

  هی اخبار متفاوتی میومد و هی تایید و تکذیب میشد و من حتی چندتا کتاب عمومی هم خریده بودم ولی حقیقتا زیاد اهمیت نمیدادم. چون یه حسی داشتم که هرچقد تلاش کنی نتیجشو میبینی و باید خودتو با شرایط وفق بدی وقتی که یه مصوبه ای قراره اجرا بشه و من نمیتونم تغییرش بدم حداقلش میتونم بپذیرم و باهاش کنار بیام که آسیب بهم نزنه.

  userزهرا امیریان

  من کل سال کنکور گوشیمو داشتم ولی سعی میکردم از شایعات دور باشم و نذارم که روی مطالعه و روحیه م تاثیر بذاره. اینطوری تونستم خودمو کنترل کنم. 

مصاحبه کنندهuser
یه مقدار در مورد نحوه‌ی درس خوندنت تو سال کنکور برامون میگی؟ بخصوص زیست و زمین شناسی که درصدهاشون نزدیک۷۰/۸۰ هست.
  userزهرا امیریان

  اول راجع به کل دروس بخوام بگم من همیشه سعی میکردم از مرورها و جمعبندی ها فرار کنم چون کار سختیه و حس کمالگرایی هم بهش اضافه میشه و تو هی حس میکنی نه کافی نیست و چون باید یه طبقه بندی کلی داشته باشی توی ذهنت از درسها خیلی اوضاع سخت و پیچیده میشه. تقریبا توی تایم دی ماه  که جمعبندی نیمسال اول دوازدهم هست و بقیه تایم های جمعبندی من خودم گارد زیادی بهش داشتم ولی همونا آدمو نجات میدن. مرورها، پنجشنبه های آزمون مطالبی که خوندی رو خوب مرور کنی که هم درصد خوبی بگیری و هم اینکه توی تایم های جمعبندی به مشکل نخوری.

  userزهرا امیریان

  در مورد زیست درسی هست که من خیلی دوستش داشتم و تایم زیادی هم براش میذاشتم ولی از عید به بعد این درس خیلی قوت گرفت. مثلا توی عید من تقریبا روزی ۴/۵ ساعت زیست میخوندم و سعی میکردم فقط به خوندن و مرور سریع بسنده نکنم و اینطوری باشه که آزمون میزدم آزمون های جامع و مبحثی که خیلی کمک کننده بود. و علاقم واقعا تاثیر گذار بود اینکه وقتی یه درسی رو دوست داری انقد روش کار کنی که به نقطه قوتت تبدیل بشه.

  userزهرا امیریان

  برای زمین هم من زیاد تا عید جدی نگرفتمش و تقریبا از فروردین به بعد جدی شروع کردم زمین رو و تست زدم. دو هفته ی آخر مونده به کنکور من نزدیک ۵/۶ بار کل زمین رو سریع مرور کردم هر فصلی نیم ساعت ازم وقت میگرفت و خیلی تاثیر داشت.

  userزهرا امیریان

  راجع به درسهای دیگه هم شیمی رو زیاد دوست نداشتم ولی سعی کردم باهاش کنار بیام. درصدش هم زیاد جالب نبود ولی به هر حال سعی کردم اون تنفره رو از خودم دور کنم. از عید به بعد تایمشو بیشتر کردم تا از وضع فاجعه ای که داشت خارج شه و یجوری برا خودم شیرینش میکردم.

مصاحبه کنندهuser
در مورد ریاضی هم بهمون میگی؟ چجوری براش خونده بودی؟ سر جلسه سوالارو دیدی چه حسی داشتی؟ چیکار کردی؟
  userزهرا امیریان

  من خیلی با ریاضی مشکل نداشتم ولی توی آزمونا  درصدم زیاد هم بالا نبود و در حد ۴۰/۵۰ بود و گاهی وقتها به ۲۰ هم میرسید. خودم شخصا ازش بدم نمیومد ولی سوالهای جدیدی که توی قلم چی و اینا میومد رو زیاد کار نمیکردم. یسری ویدئو میدیدم برای ریاضی.

  userزهرا امیریان

  با توجه به کنکور دی و کنکور ریاضی ۴۰۲ همه پیش بینی میکردن که ریاضی تجربی هم سخت باشه. وقتی دفترچه سوم رسید اول رفتم سراغ زمین تا خیالمو از زمین راحت کنم. بعد برگشتم روی ریاضی و فکر کنم کلا ۶ تا سوال جواب دادم که یدونشم غلط بود. ولی پیش بینی ها خیلی تاثیر گذار بود و پیش زمینه داشتم که ممکنه سخت باشه و اگه سخت باشه برای همه سخته.و همین باعث شد من اول برم سراغ زمین که زمینم رو از دست ندم و روی ریاضی تایم زیادی نذارم و نتیجه نگیرم و تایم برا زمین نمونه.خیلی عجیب بود من حتی تا چند دقیقه بعد از جمع کردن دفترچه ها تو شوک ریاضی بودم که چرا اینطوری بود. ولی خب اینکه بتونی سر جلسه خودتو کنترل بکنی خیلی مهمه. من اگه از قبل اون آگاهی رو نداشتم باعث میشد ریاضی رو صفر و چه بسا منفی بزنم. ولی اینکه میدونستم یه درسی و به احتمال زیاد ریاضی ممکنه سخت باشه و اگه سخت باشه برای همه سخته خیلی بهم کمک کرد که بتونم مدیریت کنم.

مصاحبه کنندهuser
راجع به دو هفته مونده به کنکورت برامون میگی؟
  userزهرا امیریان

  شرایط یطوری شد که ما مجبور شدیم ۱ تیر اسباب کشی کنیم و قطعا همه میدونن چقدر سخته من بخاطر همون رفتم پانسیون و اوضاع وحشتناکی بود اینکه خونه به هم ریخته بود و یهو فضای مطالعه م تغییر کرده بود و روزهای اولی که میرفتم پانسیون سعی میکردم درس بخونم ولی کیفیت نداشت و خیلی کلافه بودم.

  userزهرا امیریان

  چونکه روزهای آخر هم بود خیلی اعصابم خورد میشد ولی بازهم سازگار کردن خودم و وفق دادن خودم با شرایط بهم کمک کرد.

  userزهرا امیریان

  روزهای اول خیلی وحشتناک بود. نه تایم میگذشت نه میتونستم خوب تمرکز کنم و از اونطرف حواسم پرت بود پیش خونه و اتفاقایی که توی اسباب کشی میفته و اینا و اونقدر تمرکز کافی نداشتم ولی به مرور بهتر شد.

  userزهرا امیریان

   بچه ها اینو بگم که خیلی در مورد پانسیون و کتابخونه رفتن خودتون رو بسنجید چونکه واقعا بعضیا آدم اینجور جاها نیستن. من خودم توی خونه خیلی بهتر و راحتتر درس میخوندم نسبت به پانسیون. اون سکوت مطلق و فضای عذاب آورش واقعا روحیه منو خراب کرده بود ولی من راه چاره دیگه ای نداشتم و سعی کردم باهاش کنار بیام. ولی باید همه بچه ها بدونن اگه میخواید برید یه تایمی امتحانی برید ببینید با روحیه تون سازگاره؟ و خودتونو خیلی اذیت نکنید که من باید کتابخونه برم من باید پانسیون برم و... من خودم توی خونه کیفیت خیلی بهتری داشت درس خوندنم. میز خودم،صندلی خودم، کتابام راحت دم دستم بود.

مصاحبه کنندهuser
یه توضیح در مورد منابع میدی به بچه ها؟
  userزهرا امیریان

   من برای تمام درسهام تک منبعی بودم به جز تایم عید به بعد که حالا منابع آزمونی هم داشتم.

  userزهرا امیریان

  واسه زیست تک پایه های خیلی سبز رو زده بودم و دوازدهمشم کار میکردم و در سال دوازدهم برای زیست دهم و یازدهم از آیکیو میزدم و توی عید پینوکیو هم کار کردم و بعد منابع آزمونی رو زدم.

  userزهرا امیریان

  برای شیمی خیلی سبز تک پایه میزدم. از مهر به بعد معمولا چند روز قبل آزمونها تستهای موج آزمون رو میزدم و این بخاطر این بود که خیلی با شیمی مشکل داشتم و به هر دری میزدم باهاش بیشتر ارتباط بگیرم و یکم بهتر بشم توش.

  userزهرا امیریان

  برای فیزیک نشر الگو تک پایه داشتم و جامع کار نکردم. برای ریاضی آیکیو جامع داشتم.

مصاحبه کنندهuser
میشه در رابطه با نحوه ی خوندن درسهایی از نهایی که نمرات خوبی گرفتی توضیح بدی؟
  userزهرا امیریان

   بچه های امسال وقتی سرجلسه اولین امتحان رفتیم که دینی بود همه سوپرایز شدیم چون سوالات وحشتناک سخت بود و همه میومدن بیرون میگفتن خراب‌ کردیم.

  userزهرا امیریان

  و بعد امتحان دینی همه میدونستن که سطح امتحانات سخت شده و این طبیعی بود و برای همه شرایط یکسان بود پس اگه میخواستیم نتیجه بهتری بگیریم باید تایم بیشتری براش میذاشتیم.

  userزهرا امیریان

  من برای دینی اصلا تایم خوبی نذاشته بودم اما بعد اون برای بقیه درسا تایم بیشتری گذاشتم.

  userزهرا امیریان

  در مورد شایعاتی که میگفتن اگه معدلت18 باشه هیچی قبول نمیشی و چندین هزار نفر معدل 20 داریم پس بقیه توی رتبه های برتر جایی ندارن. من به اینها اصلا اهمیت نمیدادم چون برای همه امتحانا سخت شده بود و سرجلسه اذیت میشدن.

  userزهرا امیریان

  اگه ریاضی رو 20 شدم چند روز فرجه داشت و من همه‌ش رو نذاشتم برای روز آخر و تقسیمش کردم همچنان که برای کنکور میخوندم شبهامو کلا داده بودم به ریاضی و به دور از حاشیه نمونه سوال حل میکردم.

مصاحبه کنندهuser
بعنوان صحبت آخر برای بچه ها چی داری؟
  userزهرا امیریان

  راستش من توی دوران کنکورم شاید چالش چندانی نداشتم ولی همین موضوع که ترازم بالا نمیرفت و درجا میزدم خیلی اوقات باعث نا امیدی میشد ولی در حد یکی دو روز ناراحتی کافی بود و شما هم سعی کنید زیاد اهمیت ندید به این موضوعات مخصوصا یچیزی مثل تراز که حتی تا یک هفته مونده به کنکور هم قابل تغییره و شما میتونید پیشرفت خودتون رو ببینید.

  userزهرا امیریان

  نا امید نباشید و همیشه خودتونو امیدوار نگهدارید و بدونید که قطعا هرکسی نتیجه زحماتی که کشیده رو میبینه قطعا و خدا هیچوقت نمیذاره ذره ای ناعدالتی پیش بیاد و تلاش کسی هدر بره. پس امیدوار باشید و بدونید که بالاخره به اون چیزی که میخواید میرسید پس براش تلاش کنید.

ملیکا سلطانی ربیع

3 ماه سابقه کار
ملیکا سلطانی ربیع

مشاور رشته تجربی

علوم پزشکی کرمانشاه
0 نظر
3 ماه سابقه کار
کنکور سال 1402
ظرفیت پذیرش

دانیال خدابنده لو

3 ماه سابقه کار
دانیال خدابنده لو

مشاور رشته تجربی

پردیس ابن سینا همدان
0 نظر
3 ماه سابقه کار
کنکور سال 1402
ظرفیت پذیرش

نظرات کاربران

رشته تحصیلی

هیچ نتیجه ای یافت نشد!

نظری برای این دانش آموز ثبت نشده است